Ubytování U Hoferů
Krkonoše, Velká Úpa
ubytování v soukromí
přímo na sjezdovce Portášky

Okolí

Velká Úpa leží v hlubokém údolí řeky Úpy v turisticky atraktivním prostředí. Túry po hřebenech Krkonoš stojí za námahu.

Snežka

Snežka

(1602m n.m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Na vrcholu hory bylo postaveno nekolik staveb - Polská bouda s meteorologickou stanicí, konečná stanice lanovky z Pece pod Snežkou, kamenný trigonometrický obelisk a 14 m vysoká rotundová kaple sv. Vavřince, která je nejstarším objektem na vrcholu Snežky. Raritou je Česká poštovna, která je nejvýše položenou poštovnou v České republice. Můžete odtud poslat poštu s razítkem "Poštovna na Snežce".

Trutnov

Trutnov

Město Trutnov, založené před rokem 1260, je bránou do východních Krkonoš. Najdete zde kulturní akce všeho druhu, letní kino, hudební akce, divadlo, umělecké výstavy, naučný okruh po historii bitvy z prusko-rakouské války apod.

Trutnov

Adršpašsko-teplické skály

Bizarní skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou přitažlivým cílem turistických výletů severovýchodních Čech. Na trase této cesty poznáte mnoho zajímavých skalních útvarů společně s dvěma skalními hrádky. Cesta zacíná na zastávce ČD v Dědově, odkud prochází červená turistická značka vesnicemi Dědov a Javor kolem zajímavých roubených chalup k Teplickým skalám.

Trutnov

Babiččino údolí

Božena Němcová proslavila toto místo do té míry - že bylo nazváno Babiččiným údolím. Celé údolí od České Skalice až po Rýzmburk je dokonale značeno, nemůže se vám tedy stát - že byste tu zabloudili. Naučná stezka měří celkem 7,5 kilometru a obsahuje 18 informačních tabulí a ješte k tomu i 7 literárních a přírodovědných zastavení. Zajímavostí je, že tu mužete skoro v celém areálu (v zámeckém parku Ratibořic je to ale výslovne zakázáno), jezdit na kole.

Trutnov

ZOO Dvůr Králové

má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě. Královédvorská zoologická zahrada vznikla na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně.

Trutnov

Tvrz Stachelberg

tvořila součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestaven v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém meřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měla mít 12 objektu (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr.

Další inspiraci k výletum mužete najít na stránkách České hory.cz.